Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

1 | 2 | 3 | 4

piątek 27 maj 2022
Dostosuj:

Nasza mieszkanka Pani Agnieszka Potyka obchodzi 19.11.2021 setne urodziny. Z tej okazji zaproszeni goście zebrali się, aby pogratulować takiego wyjątkowego jubileuszu. Uczczono  ten dzień Mszą Świętą prowadzoną przez ks. proboszcza tutejszej parafii Jerzego Hetmańczyka w celebracji z ks. proboszczem Marcinem Szaboniem z parafii w Turzu.

Po mszy zorganizowano uroczyste spotkanie, w który wzięli udział  przedstawiciele władz Powiatu Raciboskiego, Miasta Kuźnia Raciborska i  Miasta Racibórz, rodzina Jubilatki, a także przedstawiciele parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turzu.  Pan Starosta Grzegorz Swoboda, zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej - Sylwia Brzezicka - Tesarczyk i Prezydent Miasta - Dariusz Polowy złożyli na ręce p. Agnieszki kwiaty i listy gratulacyjne.

Wspólny czas minął w miłej i serdecznej atmosferze, był też okazją do zaprezentowania sylwetki i życiorysu jubilatki, która jest osobą silną, wytrwałą, mającą własne zdanie. Przeżyła wiele trudnych chwil związanych z wojną, strachem o życie najbliższych, zsyłką na przymusowe roboty oraz długą drogą powrotną do domu. Mimo wszystko nie straciła pogody ducha i chętnie dzieli się swoim optymizmem z innymi. Jak sama mówiła: w życiu zawsze spotykała dobrych ludzi, którzy często pomagali jej, szczególnie w sytuacjach gdy została wdową z małym dzieckiem. Pani Agnieszka ma dużą umiejętność godzenia się z trudnymi sytuacjami w życiu,  czego można się od niej uczyć.  Zapytana o receptę na długowieczność odpowiada "zgoda, wiara i nadzieja ".

Nie zabrakło również wspólnego biesiadowania ze współmieszkańcami, w gronie zaprzyjaźnionych sąsiadów i sąsiadek z naszego Domu. Całość upłynęła w bardzo rodzinnej atmosferze, za którą dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach.  

W ramach prezentu urodzinowego  Pani  Agnieszka została zaproszona przez Starostę Raciborskiego do zwiedzania Zamku Piastowskiego wraz z kaplicą św. Tomasza  Becketa w Raciborzu. W towarzystwie Pani Dyrektor zamku solenizantka odkrywała historie dawnego Raciborza i podziwiała muzealne eksponaty. Prezent okazał się bardzo trafiony. Jak się wypowiada sama solenizantka: " zawsze interesowała mnie historia i stare zamki". 

 

 

 

 

 

Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

Kierownictwo

Dyrektor DPS ” Złota Jesień”
mgr Małgorzata Krawczyńska
tel. 32 415 20 01

Strony obsługiwane są przez sekretariat w dni robocze w godzinach od 7.00 – 15.00.