Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

1 | 2 | 3 | 4

sobota 20 kwiecień 2024
Dostosuj:

Dostosuj:

Dostosuj:

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego, która w ramach projektu „Złotej Szkoły NBP”, przeprowadziła spotkanie edukacyjne z naszymi seniorami na temat historii polskiego złotego na przestrzeni 100 lat. Poruszona została również kwestia nowoczesnych sposobów płatości m.in  kartą platniczą, blikiem, przelewem internetowym. Młodzież uświadamiała seniorów o korzyściach jak i zagrożeniach wynikających z nowoczesnych technologii, jak również o sposobach bezpieczeństwa w sieci i  radzeniu sobie z  e-przestępczością. Specjalnie na ta okazję zostały przygotowane autorskie ulotki pt." Bądź bezpieczny w sieci". Było to bardzo pouczające spotkanie, dające nową wiedzę.

Dostosuj:

W połowie lutego mieliśmy  przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim i wystawie fotograficznej pana Jerzego Kawuloka, który pochodzi z Czernicy i jest synem jednej z naszych mieszkanek.  Pan Jurek od 1980 roku zajmuje się amatorsko fotografią i realizuje różnego rodzaju projekty i wystawy. We wrześniu ubiegłego roku wykonał sesję zdjęciową z udziałem naszych mieszkańców chcąc pokazać, że pomimo lat człowiek nadal może być aktywny i twóryczy, a także jeśli zdrowie na to pozwala realizować swoje pasje.

Dostosuj:

Uroczysta Msza Święta z okazji XXXII Światowego Dnia Chorych została odprawiona w kaplicy naszego Domu. Mieszkańcy zgromadzeni z kaplicy, a także Ci, którzy przebywają w pokojach otrzymali Sakrament Namaszczenia Chorych i specjalne błogosławieństwo. Dziękujemy serdecznie za piękną uroczystość.  

Dostosuj:

Tłusty Czwartek upłynął nam na przygotowywaniu pysznych pączków, faworków i oponek.

Dostosuj:

Za nami Zabawa Karnawałowa, którą uświetnił zespół muzyczny Pompa Band. Dla naszych mieszkańców był to czas świetnej zabawy, nie zabrakło konkursów i życzeń noworocznych,  złożonych przez Panią Dyrektor. Utwory muzyczne porywały do tańca, a atmosfera była bardzo przyjazna i serdeczna.

Click to enlarge image 01_Zabawa_Karnawalowa_2024.jpg

Dostosuj:

Jak co roku, na początku stycznia mieliśmy przyjemność gościć Chór Męski Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, który wystąpił z pięknymi kolędami. Nasi seniorzy byli bardzo poruszeni tym występem, cieszyli się, że mieli możliwość wysłuchania koncertu niosącego radość i nadzieję.

Dostosuj:

Nasi mieszkańcy zostali zaproszeni na Bal karnawałowy 4.01.2024 do Domu Pomocy Społecznej "Opoka" w Gliwicach. Wszyscy dobrze się bawili przy muzyce biesiadnej, a wesoła atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom zabawy. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie.

 

Dostosuj:

Ostatnie dni roku to w naszym Domu czas podsumowań i wspomnień. Z końcem grudnia mieszkańcy mieli okazję pożegnać odchodzący 2023 rok, a także przypomnieć sobie jak wiele różnych  imprez i wydarzeń kulturalnych odbyło się na przestrzeni minionego roku w naszej placówce. Z tej okazji mieszkańcy zobaczyli kilka filmów, które zostały nakręcone z okazji 40 lecia powstania naszej placówki, by ponownie przeżyć ten wyjątkowy i radosny czas festynów, pikników i spotkań w gronie najbliższych.

Dostosuj:

Święta Bożego Narodzenia to bardzo wyczekiwany czas przez naszych mieszkańców, pełen radości i życzliwości. Uroczyste spotkanie wigilijne odbyło się w jadalni naszego Domu, na które zostali zaproszeni goście i księża z parafii Jana Chrzciciela w Raciborzu. Ksiądz Proboszcz Jerzy Hetmańczyk pobłogosławił wszystkich, a pani Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również łamania się opłatkiem, który jest bardzo wzruszającym momentem każdej naszej Wigilii. Na naszych mieszkańców i przybyłych gości czekały tradycyjne, pyszne potrawy przygotowane przez naszą kuchnię.

Dostosuj:

Studentki z Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu wraz z Panią dr Gabrielą Kryk przybyły do naszego Domu  18 grudnia b.r., z przepięknym montażem słowno - muzycznym, opartym na tradycyjnych polskich kolędach.

Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

Kierownictwo

Dyrektor DPS ” Złota Jesień”
mgr Małgorzata Krawczyńska
tel. 32 415 20 01

Strony obsługiwane są przez sekretariat w dni robocze w godzinach od 7.00 – 15.00.